strona główna                                                                                                          

ŚWIATOWY DZIEŃ KOTA
- zajęcia edukacyjne
w Bibliotece Pedagogicznej w Bochni
19 lutego 2019 r.

Pocieszne, figlarne, tajemnicze, mięciutkie, puszyste, a w dodatku mruczące! Koty – zarówno te małe, jak i duże, salonowe i dachowe są uwielbiane przez wszystkie dzieci. Mając na uwadze, że luty to miesiąc, w którym szczególnie pamiętamy o kotach, wychowankowie przedszkola oraz uczestnicy grupowych zajęć rewalidacyjno-wychowawczych udali się do Biblioteki Pedagogicznej, by wspólnie świętować dzień naszych mruczących pupili.

W tematykę zajęć wprowadziła nas Pani Barbara Szołdrowska czytając tekst Eleny Molissani „Kotka Milusia” oraz prezentując jednocześnie piękne kocie ilustracje pędzla Alessando Sanna. Na chwilę mogliśmy się przenieść w koci świat i postrzegać go kocimy oczami. Podczas zajęć nie zabrakło też pogadanki o kocich zwyczajach. Wykonaliśmy piękne kocie portrety, nuciliśmy piosenki oraz testowaliśmy nasz węch.

Zajęcia pozwoliły poszerzyć wiedzę wychowanków o świecie, rozwijać procesy poznawcze, percepcję, a przede wszystkim dostarczyły mnóstwo radości ze wspólnej zabawy.

Serdecznie dziękujemy Pani Barbarze za zaproszenie do biblioteki i przeprowadzenie kolejnych, ciekawych zajęć edukacyjnych.

Elżbieta Włodek


galeria